×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/leaderpl/public_html/archiwum.puszczanotecka.org/images/stories/2015/04/chrzypsko
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/2015/04/chrzypsko

2 kwietnia 2015r. w Chrzypsku Wielkim odbyło się kolejne szkolenie związane z realizacją projektu współpracy pt. Wielkopolskie Wioski Tematyczne (WWT). Wioska Rybacka to temat  jakim będzie charakteryzować się Chrzypsko. Szkolenie otworzył Wójt Gminy Pan Edmund Ziółek, w swoim wystąpieniu poinformował zebranych o pracach związanych z przygotowaniami do nowej perspektywy finansowej z Unii Europejskiej, podkreślił duże zaangażowanie społeczeństwa w rozwój wioski.

Irena Wojciechowska przekazała gratulacje nowo wybranej Radzie Sołeckiej oraz przekazała drobne upominki, następnie poinformowała o uzgodnieniach dotyczących  działań biura LGD do końca czerwca br., a Łukasz Klapczyński ? koordynator projektu przekazał informacje dotyczące stanu realizacji projektu i zadań jakie należy wykonać do zakończenia projektu tzn. 30.06.2015 r.

Pan Grzegorz Cetner w części szkoleniowo-warsztatowej  podsumował poprzednie szkolenia, czyli: uwarunkowania tworzenia wizerunku wioski tematycznej, analiza lokalnych uwarunkowań oraz mapa zasobów, współpraca lokalnej społeczności i jej rolę w procesie budowania oferty. Kolejne zagadnienie omawiane na spotkaniu to: jak działa wioska tematyczna, jakie korzyści z tego wynikają, jak zbudować pakiet turystyczny i ofertę dla klientów na poszczególne działania. Przedyskutowano scenariusze działań.

Ponadto przeanalizowaliśmy arkusze pomysłu np. propozycja ścieżek tematycznych ? edukacyjnych, plenery rzeźbiarsko-malarskie, pomosty na jeziorze, remont Domu Kultury i inne.

W części roboczej omówiliśmy Konferencję podsumowującą projekt która odbędzie się w Domu Kultury w Chrzypsku Wielkim w sobotę 30 maja br. początek o godz. 17,00. Podczas konferencji m.in. zaprezentujemy film o wioskach, podsumujemy wdrażanie projektu oraz na koniec w ramach integracji wiosek z Puszczy Noteckiej i Doliny Samy odbędzie się wiejska potańcówka.

Przypomnijmy że projekt współpracy realizowany jest w partnerstwie z sąsiadującą z nami  Lokalnej Grupy Działania ?Dolina Samy? z siedzibą w Cerekwicy. Założeniem projektu jest realizacja wiosek tematycznych, w tym są działania wspólne takie jak np. konferencja, wyjazd studyjny, wydawnictwa, film czy strona internetowa, ale są też działania realizowane zgodnie z potrzebami wiosek takie jak szkolenia, domki drewniane, ławki.

Przy okazji omówiliśmy Puszcza Notecka CUP ? czyli cykl Turniejów Siatkówki Plażowej w ramach tego cyklu jeden z turniejów odbędzie się na plaży w Chrzypsku Wielkim już w niedzielę po konferencji czyli 31 maja br. od godz. 11,oo dlatego zapraszamy na potańcówkę również uczestników turnieju, a dla dojezdnych zaproponowano niedrogie noclegi. Przypomnijmy że Puszcza Notecka CUP to realizowany z powodzeniem od kilku lat cykl turniejów integrujących młodych ludzi oraz oparty o wkład pracy organizacyjnej na wolontariacie młodzieży. Turniej ten przyciąga uczestników nie tylko z terenu LGD Puszcza Notecka lecz z całej Polski. Jest to świetny element promocyjny i aktywizacyjny.

Dziękuję Panu Wójtowi Edmundowi Ziółkowi za osobiste zaangażowanie we wszystkie działania oraz otwartość na wspólne rozwiązywanie problemów. Dziękuję Panu Łukaszowi Majchrzakowi Dyrektorowi Domu Kultury w Chrzypsku Wielkim za pomoc w organizacji szkolenia oraz konferencji i turnieju siatkarskiego.

Życząc sobie dobrych spokojnych Świąt oraz wspominając rocznicę śmierci Wielkiego Polaka zakończyliśmy szkolenie.

{gallery}2015/04/chrzypsko{/gallery}