W związku z realizacją umowy o przyznanie pomocy nr 00021-69-UM1500032/09 w ramach działania ?Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja? objętego PROW na lata 2007-2013

29 grudnia 2009r. w Sali Widowiskowej Międzychodzkiego Domu Kultury

Stowarzyszenie Puszcza Notecka zorganizowało imprezę promocyjną, której celem było przedstawienie, wspólnych działań na rzecz realizacji celów Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Imprezę prowadził Prezes Stowarzyszenia Pan Jacek Kaczmarek, który przedstawiał działalność naszego Stowarzyszenia i poszczególnych dofinansowywanych działań, a także w formie wycieczki po siedmiu gminach opowiedział o jej walorach turystycznych oraz pokazał ?dobre przykłady? realizacji działań m.in. Stowarzyszenia ?Sami Swoi M.T.M.?w Mniszkach który na swoim stoisku oferował powidła ze śliwek oraz z dyni oraz Centrum Edukacji w Mniszkach.

Wystąpiły zespoły z terenu LGD; działający od kilkudziesięciu lat Zespół ?Marynia? z Gminy Wronki, laureat wielu nagród krajowych i międzynarodowych, który prezentował m.in. tańce i obrzędy kaszubskie, lubelskie, wielkopolskie.

Gminę Międzychód reprezentował Zespół ?Studio Piosenki? który w niezwykle nastrojowy sposób zaprezentował kolędy i pastorałki, na zakończenie brawurowo wystąpił Zespół ?Wisienki 1 , 2 i 3? z Gminy Sieraków, który zaprezentował flamenco, oraz taniec nowoczesny porywając publiczność do tańca. Zespól ten jest nagradzany w prestiżowych konkursach, przeszedł dwa etapy w eliminacjach do programu ?Mam talent?

Na spotkanie przybyli włodarze miast i gmin, radni, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, agroturyści prezentujący swoje oferty.

Na imprezie działał punkt doradczy w którym można było zasięgnąć informacje o LGD, oraz otrzymać materiały promocyjne z gmin.

Na koniec goście udali się na poczęstunek tradycyjnych potraw regionalnych.