Nie straszny nam był poranny deszcz, wszyscy niezawodnie wstawili się na Rynku w Sierakowie. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Zbigniew Ajchler ? Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Ban Burmistrz Witold Maciołek, Wiceprzewodniczący Rady ds. wyboru i oceny operacji Stanisław Żołądkowski , Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Głuchowski, Irena Kulczyńska. Nie zabrakło naszych wolontariuszy i Puszczańskiego Młodnika; Łukasza Klapczyńskiego, Pauli i Sylwii Krawiec oraz niezawodnego Mateusza Borowskiego Szefa Wydziału Promocji z UMiG w Sierakowie.

Zespół taneczny Wisienki pod kierownictwem Magdaleny wiśniewskiej brawurowo wykonał tańce porywając publiczność do tańca.

W swoim wystąpieniu pan Zbigniew Ajchler podkreślił duże znaczenie takich inicjatyw dla rozwoju turystyki w regionie, zwłaszcza że potencjał naturalny sprzyja rozwojowi sektora turystycznego.

Wszyscy zjedli śniadanie na trawie przygotowane przez Gospodarstwo Agroturystyczne Chata Zbójców Pana Czesława Kołka .

Niezależnie odbywała się impreza towarzysząca pt. ?Bezpieczne wakacje z Puszczą Notecką? w której brały udział dzieci z Sierakowskich przedszkoli. Łukasz Klapczyński przeprowadził prelekcję z zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały gadżety reklamowe.

Do zobaczenia na przystanku w Międzychodzie na Rynku.