I nagroda:


zgłaszający: Tadeusz Andrzejewski, Tuchola  ? Gmina Sieraków

Opis zdjęcia:  zdjęcie kapliczki - krzyż przydrożny w Chalinie, przy drodze do pałacu od strony Ławicy

Komentarz: Zdjęcie to w najbardziej trafny sposób spełnia oczekiwania Organizatora konkursu. Zaskakuje swoją niezwykłością i sposobem przekazu. Pomysłowy sposób wykonania zdjęcia ,, od dołu? wzbudza w odbiorcy ciekawość.  Zestawienie dwóch elementów jakimi są: krzyż z Panem Jezusem oraz ogromne drzewo powoduje, że pobudza ono wyobraźnię.


II nagroda egzekwo:


zgłaszający: Daria Chlebowska, Sieraków ? Gmina Sieraków

Opis zdjęcia: zdjęcie  robione przy drodze  z Bucharzewa  na Chojno

Komentarz: Zdjęcie wykonane ,,od dołu? podkreśla znaczenie przydrożnej kapliczki oraz ukazuje jej rangę. Powoduje że staje się dla odbiorcy czymś ważnym ? jest położona na wzniesieniu i tam jest jej miejsce. Lokalna społeczność dba o kapliczkę , o jej wygląd czego wynikiem są widoczne na zdjęciu czerwone kwiaty oraz stojące znicze.


Zgłaszający: Małgorzata Jakubowska, Radgoszcz ? Gmina Międzychód

Opis zdjęcia: Kapliczka-świątek stoi przy drodze z Radgoszczy do Przedlesia w okolicy strzelnicy.

Komentarz: Na fotografii uwagę przyciąga same wykonanie kapliczki przydrożnej, która została postawiona w nietypowym miejscu jakim jest drzewo. Sam pomysł zaskakuje odbiorcę tutaj najbardziej.

III nagroda egzekwo:


zgłaszający: Tomasz Plura, Kwilcz ?Gmina Kwilcz

Opis zdjęcia: Figurka znajduje się na wzniesieniu w Kwilczu na wylocie drogi do Pniew po prawej stronie.

Komentarz:  Zdjęcie to ukazuje figurkę Jezusa Chrystusa. Tło jakie tworzy otaczająca zieleń doskonale kontrastuje z postacią. Jest to wspaniałe miejsce do przemyśleń i kontemplacji . Wzbudza w odbiorcy spokój i harmonię.


Zgłaszający: Elżbieta Błoszyk ?Linde, Sieraków ? Gmina  Sieraków

Opis zdjęcia: Kapliczka znajduje się w lesie w Ławicy będąc na polu biwakowym nad jeziorem w Ławicy  kierujemy się przez mostek drogą polną w kierunku Popowa. Jadąc pod górę po prawej stronie drogi w lesie stoi kapliczka, dalsza droga prowadzi łukiem w górę.

Komentarz: Zdjęcie to ukazuje piękno, architekturę i bogactwo przydrożnej kapliczki znajdującej się na filarze. Wzbudza w odbiorcy ciekawość związana m.in. z ciekawą budową oraz pięknym przystrojeniem.


Zgłaszający: Paweł Białek

Opis zdjęcia: Św. Jan Nepomucen we Wróblewie? ? figura znajduje się we Wróblewie

Komentarz: Uwagę odbiorcy przyciąga niewątpliwie potężna postać Jana Nepomucena. Przedstawienie postaci doskonale kontrastuje z jasnym, błękitnym niebem, oddaje z pewnością ważność tej osoby. Trzymany w rękach krzyż zyskuje symboliczny wymiar.

Wyróżnienia:


zgłaszający: Adrian Kwaśny, Pniewy ? Gmina Pniewy

Opis zdjęcia: Kapliczka znajduje się w okolicach Białokosza, przy drodze z Pniew do Białokosza.

Komentarz: Ciekawe zestawienie na które składa się potężny, wyskoki krzyż oraz znaczenie mniejsza kapliczka umieszczona w nietypowym miejscu jakim jest stos kamieni. Zdjęcie to przyciąga uwagę niewątpliwie pomysłową architektura i sposobem wykonania.


Zgłaszający: Hanna Andrzejewska, Tuchola ? Gmina Sieraków

Opis zdjęcia: zdjęcie kapliczki - krzyż przydrożny przy drodze z Kwilcza do Sierakowa

Przede wszystkim uwagę na tym zdjęciu zwraca połączenie tradycji z nowoczesnością. Krzyż ? element kultu religijnego oraz wiatrak- służący do produkcji energii.  Ciekawe zestawienie elementów  wywołujące u odbiorcy podziw i zadziwienie.