25 marca 2013 r. w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach pow. Międzychodzki  odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu współpracy pt. ?Notecki Szlak turystyczny?

Na godz.  13,00. Do Mniszek zjechali przedstawiciele naszych  partnerów projektu :

  • Stowarzyszenie Czarnkowsko- Trzcianecka Lokalna Grupa Działania,
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ?Krajna Nad Notecią?,
  • Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

Z ramienia LGD ?Puszcza Notecka? :

Zarząd, przedstawiciele Komisji Rewizyjnej oraz Rady ds. oceny i wyboru operacji.

Ponadto reprezentanci Stowarzyszenia ?Sami Swoi? z Mniszek, Sołtys Mniszek oraz Dyrekcja Nadwarciańskiego Centrum Animacji Kultury i Ochrony Dziedzictwa Regionalnego PROM.

 

Obecnych przywitała Pani Agnieszka Leśniewska ? Zastępca Burmistrza Międzychodu; Sekretarz Zarządu LGD Puszcza Notecka która poinformowała o uzyskanych dotacjach na Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach oraz zapoznała z ideą utworzenia Centrum.

Pan Jacek Kaczmarek ? Prezes Zarządu przekazał informacje dotyczące dotacji realizowanych w Mniszkach , przedstawił zakres realizowanego projektu Notecki Szlak turystyczny.

Etap I tego projektu to : interaktywna mapa, strona internetowa, przewodnik oraz wydany w formie audiobooka przewodnik po obszarze LGD Puszcza Notecka, oraz montaż tablic informacyjnych w gminach..

Dyskusja obejmowała tematykę realizacji projektu, złożenia wniosku o płatność oraz usytuowania tablic informacyjnych. Dyskutowano nad programem realizacji II etapu projektu który obejmuje m.in. realizację imprez promocyjnych. Puszcza Notecka zaplanowała 8-9 czerwca Rajd Turystyczny, który będzie się odbywał już po raz czwarty. Tegoroczny rajd wystartuje z Rynku w Sierakowie gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie pierwszej tablicy następnie trasa podobną do ubiegłorocznej przez Puszczę ? nocleg we Wronkach i dotrze do mety w Chrzypsku Wielkim gdzie od rana 9 czerwca odbywać się będą rozgrywki w siatkówce plażowej.

W świątecznym nastroju degustowano tradycyjne potrawy regionalne przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Sami Swoi z Mniszek ( szare kluchy, żurek w chlebie, pasztet wielkanocny oraz placek drożdżowy)

Następnie odbyła się wycieczka po Centrum Edukacji i na koniec ?Koszyczek pełen niespodzianek? ? wikliniarskie rękodzieło wykonane przez uczestników (uczestnicy sami wykonywali koszyczki z wikliny które ozdobione baziami otrzymywali na pamiątkę).

Dziękujemy za pomoc w realizacji spotkania Panu Maciejowi Żurkowskiemu, Paniom ze Stowarzyszenia Sami Swoi oraz Pani Dyrektor Urszuli Nowak za udostępnienie miejsca oraz fotografowanie wydarzenia.