W dniach 20 ? 23 października 2010 roku, na zaproszenie Krajowej Sieci  Obszarów Wiejskich Stowarzyszenia ?Puszcza Notecka? brało udział w targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Rozwój turystyki jest obok poprawy jakości życia na obszarach wiejskich i pobudzenia rozwoju gospodarczego jednym z głównych celów działalności Lokalnej Grupy Działania.
Udział w targach był doskonałą okazją, aby wypromować nasz obszar jako atrakcyjny turystycznie, z ogromnym potencjałem do wykorzystania w tej dziedzinie.
Wśród wystawców znalazły się m.in. tradycyjnie wszystkie polskie regiony, kraje, biura podróży i touroperatorzy, hotele i ośrodki wypoczynkowe, przewoźnicy, sanatoria i obiekty SPA, a także przedstawiciele turystyki biznesowej oraz turystyki aktywnej. Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2010 to największa tego typu impreza w Polsce. TOUR SALON to z jednej strony targi branżowe , podczas których profesjonaliści z branży spotykali się, by prowadzić rozmowy biznesowe i nawiązywać nowe kontakty handlowe. Z drugiej zaś to miejsce prezentacji ciekawych miejsc oraz ofert turystycznych, a także liczne atrakcje dla szerokiej publiczności.
W drugim dniu targów odbyło się Seminarium pt. ?Turystyka szansą rozwoju lokalnego?, zorganizowane przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jego celem było przybliżenia osiągnięć środowiska naukowego w budowaniu podstaw rozwoju lokalnego w dziedzinie turystyki oraz pokazanie dobrych praktyk w tworzeniu produktu turystycznego na obszarach wiejskich.

Środowisko naukowe reprezentował na seminarium profesor Michał Sznajder i dr Michał Gazdecki z  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy przedstawili  wykład: ?Potrzeba kontaktu człowieka z przyrodą jako siłą napędową  rozwoju turystyki przyrodniczej, ekoturystyki, turystyki wiejskiej, agroturystyki i turystyki kulinarnej? ? profesor  Michał Sznajder ?Turystyka przyrodnicza, ekoturystyka, turystyka wiejska, agroturystyka i turystyka kulinarna (NERAF) ? definicje, koncepcje, przykłady? ? doktor Michał  Gazdecki . Panie dr Ewa Kacprzak i dr Urszula Kaczmarek z Uniwersytetu im Adama Mickiewicza, zaprezentowały wykłady ?Stan i perspektywy rozwoju agroturystyki w województwie Wielkopolskim? oraz ?Uwarunkowania rozwoju turystyki w aglomeracji poznańskiej?. Bardzo istotne informacje w prezentacji pod tytułem: ?Warunki i możliwości finansowania z funduszy unijnych inicjatyw związanych z rozwojem turystyki wiejskiej? zawarła Emilia Dunal dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Irena Wojciechowska wiceprezes L G D ?Puszcza Notecka?  zaprezentowała moduł tematyczny  ?Tworzenie produktu turystycznego w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na przykładzie Stowarzyszenia ?Puszcza Notecka? ? wystąpienie było doskonałą okazją aby zaprezentować szerszej publiczności walory obszaru , możliwości rozwoju oraz przykłady wykorzystania funduszy UE do rozwoju obszaru. Obecni zostali zainteresowani naszym obszarem otrzymali mapy turystyczne oraz zostali zaproszeni do stoiska na którym mieli okazję do indywidualnych rozmów oraz degustacji lokalnych produktów.
Stowarzyszenie przygotowało prezentację w formie multimedialnej ze zdjęć otrzymanych z gmin. Foto-prezentacja zawierała mapki herby gmin i opisy zdjęć. Prezentowana była na telebimie umieszczonym nad stoiskiem. W aneksie przeznaczonym do rozmów , gdzie kumulowały się spotkania wystawców  prezentowano prezentacje przygotowana przez LGD zawierającą opisy walorów turystyczno przyrodniczych oraz walorów tradycyjnej kuchni regionalnej promującą teren 7 gmin należących do Stowarzyszenia.
Dzięki zaproszeniu do współpracy w przygotowaniach  Gmin Członkowskich : Międzychodu, Wronek, Sierakowa, Chrzypska Wielkiego, Ostroroga, Obrzycka oraz Kwilcza  na stoisku nie zabrakło ulotek, folderów i map reklamujących obszar LGD.
Imprezą towarzysząca była ?Scena Kultury? na której nasze LGD reprezentowały dwa zespoły : ?Marynia? z Wronek oraz ?Dąbczaki? z Międzychodu.
Panie ze Stowarzyszenia Agroturystycznego pod Kierownictwem Pani Joli Matalewskiej współtworzyły wizerunek stoiska oraz pomagały w obsłudze stoiska podczas targów. Stowarzyszenie ?Sami Swoi? pod kierownictwem Pana Jacka Kaczmarka przygotowało słoiczki z powidłami oraz zioła zbierane z naszych pól i lasów, a podczas dni degustacji potraw lokalnych strzałem w dziesiątkę okazało się robienie masła, placek drożdżowy , ciasteczka ze skwarek oraz chleb ze smalcem.  W ostatni dzień targów odbyły się warsztaty wikliniarskie  prowadzone przez Centrum Edukacji Regionalnej z Mniszek pod czujnym okiem  Pana Prezesa Jacka Kaczmarka, który przybliżał uczestnikom uwarunkowania historyczno kulturowe naszego regionu.
Pani Zosia Gałęska prowadząca gospodarstwo agroturystyczne w Kurnatowicach przygotowała na stoisko ?Powidła z korbola? które wzbudziły wielkie zainteresowanie.
Należy podkreślić, iż udział w targach był bezpłatny. Koszty za projekt stoiska oraz opłaty za miejsce targowe ponosił Departament PROW przy Urzędzie Marszałkowskim oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich z Poznania, która zaproponowała wszystkim 31 Lokalnym Grupom Działania z Wielkopolski bezpłatny udział , z oferty skorzystało tylko 19 Lokalnych grup w tym ?Puszcza Notecka?.
Bezpłatny był też udział Zespołów Muzyczno Tanecznych ?Dąbczaki? oraz ?Marynia?, agroturystów, Stowarzyszenia Sami Swoi oraz Centrum Edukacji Regionalnej z Mniszek.
Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim którzy wsparli to przedsięwzięcie; czy to poprzez wkład pracy własnej, czy przekazując bezpłatnie materiały na stoisko. Dzięki  dobrej współpracy  udało się zaprezentować bogactwo materiałów jakimi dysponowaliśmy co wyróżniało nasze stoisko, odwiedzający otrzymywali informatory z gmin, mapy turystyczne , widokówki, oraz oprócz standardowych gadżetów obdarowywaliśmy słoiczkami z powidłami oraz specjalnie robionymi torebeczkami z ziołami, a wszystkie produkty zawierały receptury oraz opisy tradycji.