Od piątku 27 listopada do poniedziałku 30 listopada 2009r. w Radio Merkury Poznań w wiadomościach informowano o przedsięwzięciach naszego Stowarzyszenia ! To efekt naszej obecności na Targach Gmina 2009 , tam bowiem stoisko odwiedzali przedstawiciele mediów którzy otrzymali informacje o LGD i walorach regionu, wzbudziło to na tyle zainteresowanie , że spośród 31 LGD z Wielkopolski właśnie o naszych działaniach postanowiono poinformować Wielkopolskę i wszystko za darmo !

Poniżej przytaczamy treść informacji radiowej:

Puszcza Notecka - dotacje dla wsi

9,5 miliona złotych ma rozwój i upiększanie wiosek w okolicach Międzychodu, Wronek, Obrzycka i Ostroroga. A wszystko dzięki staraniom Stowarzyszenia Puszcza Notecka.

Na razie w rejonie Puszczy Noteckiej jak grzyby po deszczu wyrastają punkty konsultacyjne. To właśnie tam ludzie dowiedzą się o jakie kwoty pieniędzy mogą się starać i na jakie cele mogą je przeznaczyć. Możliwości jest sporo. Szkolenia, warsztaty, budowa placów zabaw dla dzieci czy remonty wiejskich świetlic.

Można też pisać wnioski o dotacje, w wysokości do 25 tysięcy złotych, na organizację festynów i różnego rodzaju imprez, które będą promowały lokalne tradycje. Na wsparcie mogą również liczyć projekty związane z szeroko rozumianą turystyką. Pierwsze spotkanie informacyjne już pierwszego grudnia w urzędzie miejskim w Międzychodzie.